Czy bukmacherka może uzależnić?

Wśród wielu rozmaitych możliwości na spędzanie wolnego czasu wybrałeś właśnie ten wariant? Boisz się jednak, że zakłady bukmacherskie mogą Cię kiedyś od siebie uzależnić? Niektórzy mają takie właśnie wątpliwości… Czy istotnie taka sytuacja może mieć miejsce? Jak się przed tym ustrzec? Oto nasz krótki poradnik na ten ważny temat.

Zawsze jest jakieś ryzyko, dlatego warto wszystko od początku kontrolować

Generalnie jest bardzo mało osób, które uzależniają się od obstawiania zakładów bukmacherskich. Ryzyko jest zatem niewielkie. Przynajmniej bazując na rozmaitych badaniach. To trochę tak, jak z alkoholem. Wszystko jest dla ludzi. To, że wypijesz od czasu do czasu coś mocniejszego nie sprawi, że staniesz się zaraz alkoholikiem. Trzeba jednak wszystko odpowiednio kontrolować. Tak samo dzieje się w przypadku zakładów bukmacherskich. Najlepsze podmioty hazardowe w tym pomagają. Nie da się ukryć, że legalni bukmacherzy w Polsce dbają o to, by ich Klienci nie stali się nałogowcami. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że tutaj najwięcej zależy oczywiście od nas samych. Przede wszystkim musisz ustalić sobie odpowiednie priorytety. Nawet jeśli zakładasz, że bukmacherka to kiedyś będzie dla Ciebie główne źródło utrzymania. Najważniejsza powinna być rodzina, przyjaciele, troska o własne zdrowie itp. Bukmacherka nie może być na samym szczycie w tego typu klasyfikacjach. Zakłady powinny być tylko dodatkiem do Twojego życia.

sts online nowy bonus
Nowa oferta darmowych bonusów w STS online

Ile pieniędzy przeznaczyć na grę?

Ustalenie odpowiednich priorytetów (a potem postępowanie zgodnie z najbardziej istotnymi zasadami na tej płaszczyźnie) to jedno. Musisz także zastanowić się nad tym aspektem. Na to zaś pytanie nie ma jednej odpowiedzi… Warto zaznaczyć, że możesz wpłacać od kilku do nawet kilku tysięcy PLN itd. Wszystko zależy od limitów, które są ustalane przez konkretne podmioty hazardowe. Generalnie jednak najlepsi bukmacherzy online zapewniają spore pole do popisu na tym froncie. Warto zdecydować się tylko na takie wpłaty, które ewentualnie możesz stracić. Należy bowiem zakładać wystąpienie czarnego scenariusza. Nie możesz zatem robić depozytu składającego się z pieniędzy, które są przeznaczone np. na czynsz za przyszły miesiąc itp. To nie wszystko. Dodatkowo warto ustalić sobie, że będziesz wpłacał pieniądze maksymalnie jeden raz na dwa miesiące. I to niezależnie od uzyskiwanych przez Ciebie wyników w podmiotach hazardowych. Pamiętaj, by nie robić potem żadnych odstępstw od tej reguły. Musisz bowiem trzymać w ryzach takie zagadnienia i wszystko właściwie kontrolować.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE

Kiedy zaś w ogóle nie powinno się obstawiać?

Chodzi o rozmaite sytuacje. Czujesz, że zaczynasz tracić kontrolę? Nie tylko przestań obstawiać. Warto także (możliwie jak najwcześniej) zgłosić się do odpowiedniego fachowca od tego zagadnienia. Dodatkowo nie powinno się typować, kiedy nie czujemy się na siłach. Jesteś chory? A może bardzo zmęczony itp.? Jeśli chcesz osiągać dobre, satysfakcjonujące wyniki w podmiotach hazardowych, to tego typu kwestii nie można traktować po macoszemu.