U nowoczesnego, idącego z duchem czasu bukmachera możesz obstawiać rozmaite wydarzenia. Chodzi np. o przeróżne sporty w trybie przedmeczowym oraz live. Nie brakuje do typowania zakładów krótkoterminowych oraz długoterminowych. To nie wszystko. Możesz także obstawiać rozmaite kupony. Niektórzy (szczególnie osoby stawiające pierwsze kroki) decydują się na taśmy. Czym są one w praktyce? Dlaczego zasadniczo nie powinno się ich obstawiać? Co będzie tutaj o wiele lepszym rozwiązaniem?

Co to są taśmy bukmacherskie?

Chcesz obstawiać taśmy? Słyszałeś, że jest taka opcja? Oczywiście, każda firma bukmacherska daje Klientowi pełne pole do manewru. Możesz zatem generalnie obstawiać m.in. kupony solo. Składają się one tylko i wyłącznie z jednego wydarzenia. Dodatkowo do wyboru są zakłady akumulowane. Mniej lub bardziej rozbudowane (w ofercie są także warianty systemowe dla doświadczonych typerów). Wszak masz sposobność obstawiać kupony akumulowane składające się m.in. z dwóch, trzech wydarzeń lub nawet… kilkudziesięciu. W tym drugim przypadku chodzi właśnie o taśmy. Mogą się one bowiem składać nawet z kilkudziesięciu rozmaitych typów. Zasada jest tutaj prosta. Jeśli nie są zastosowane żadne dodatkowe systemy, to niestety musisz liczyć się z tym, że każda z tych sekcji musi wejść, aby finalnie można było wygrać na konkretnym kuponie. A jest to szalenie trudne. Pamiętaj bowiem, że nawet faworyci często zawodzą…

Dlaczego nie warto grać taśm?

Powodów jest wiele. Nie da się ukryć, że taśmy składające się z kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu wydarzeń w zdecydowanej większości przypadków są potem wyrzucane do kosza. Na takich kuponach bardzo często przegrywa się bowiem swoje pieniądze. Żaden ekspert ich zatem nie poleca. Aby osiągać dobre wyniki w typowaniu, musisz wszystko dokładnie przeanalizować. Nie ma zaś takiej możliwości, jeśli obstawisz np. kilkadziesiąt rozmaitych wariantów. Jest to bazowanie wyłącznie na szczęściu. W firmie bukmacherskiej Betfan możesz oczywiście grać taśmy, ale na pewno nie jest to rekomendowana technika. Zazwyczaj taśmy są tworzone na szybko i bez żadnego ładu oraz składu. Przez to niestety nie można liczyć na osiąganie satysfakcjonujących rezultatów. Pamiętaj, że im więcej typów na kuponie, tym mniejsze prawdopodobieństwo wygranej. Jeśli masz do obstawienia jedno wydarzenie z równymi kursami (np. 1,85-1,85), to szanse są ocenione na 50%. Każdy kolejny dołożony typ zmniejsza prawdopodobieństwo wygranej. Przy taśmach składających się z kilkunastu, czy kilkudziesięciu wydarzeń te szanse są tylko matematyczne.

Na co się zdecydować?

Zdecydowanie lepszym wyborem jest typowania singli. Można powiedzieć, że to przeciwieństwo taśm. Wszak tutaj mamy tylko jeden typ. Dlaczego warto zdecydować się na ten wariant? Przede wszystkim będziesz miał więcej czasu, by dokładnie przeanalizować szanse na powodzenie w wykonaniu danego zawodnika, czy klubu. Alternatywnie można także typować duble. Są to kupony składające się z dwóch wydarzeń. Analiza nie zajmie Ci wiele czasu i wciąż będziesz miał dość spore szanse na zanotowanie dobrych wyników.