Bingo to kolejna gra, która wydatnie przyczynia się do rozwijania umysłu, pomimo swojej teoretycznie dużej losowości. Strategia jest nam najczęściej nie potrzebna, a to dlatego, że w tej grze liczy się spostrzegawczość i umiejętność szybkiego szukania danych liczb na wylosowanej przez siebie karcie.

bingo
Jak grać w Bingo?

Liczb tych szukamy na planszach o rozmiarach pięć na pięć, najczęściej na wydrukowanym przez drukarkę papierze, lub też tworzona jest ona elektronicznie. Osoba, która pierwsza odnajdzie w mieszaninie liczb odpowiedni wzór wykrzykuje głośno „Bingo” i jest zwycięzcą, informując jednocześnie innych o swoim zwycięstwie.

Popularność gry jest ogromna, potęguje ją również jej historia – grali w nią w końcu Amerykanie, Brytyjczycy i Nowozelandczycy, którzy posiadali jednak ciut inne plansze, a także różny od popularnego okrzyk. Początkowo każdy gracz otrzymuje do swojej dyspozycji planszę, na której umiejscowione są dane liczby. Prowadzący daną grę, wygłasza po kolei dane liczby, które po odnalezieniu przez któregoś gracza, dają mu zwycięstwo.

Podstawowym sprzętem, z którego korzystają zapaleni gracze, są oczywiście plansze do Bingo, które zawierają aż dwadzieścia pięć kwadratów ułożonych w pięciu kolumnach – w każdej po pięć. Praktycznie każde miejsce na planszy zajęte jest przez liczbę, jednak jest jeden wyjątek, środkowe pole przyjmuje się, jako zaznaczone. Maksymalną umiejscowioną na planszy liczbą jest 75. B-I-N-G-O w postaci liter, wydrukowane są powyżej pięciu kolumn, znajdujących się z góry planszy.

Warto zauważyć fakt, że wielkości liczb na planszy odpowiadają kolejności w kolumnach, i tak w kolumnie B znajdują się liczby od 1 do 15, tak w kolumnie I są liczby od 31 do 45, natomiast w kolumnie N, liczby od 46 do 60, a w przedostatniej literze – G, są liczby z przedziału 46-60. Ostania kolumna – G, to przedział 61-75.

__________________
Udział w nielegalnych grach hazardowych takich jak poker czy kasyno jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny wyłącznie dla osób pełnoletnich.