Sport to coś, co towarzyszy ludziom każdego dnia. Część osób lubi aktywnie go uprawiać, część preferuje oglądanie swoich ulubionych rozgrywek na ekranie – inni zaś urozmaicają to sobie, dokonując zakładów na mecze swoich ulubionych drużyn. Świat bukmacherski cieszy się coraz większym zainteresowaniem i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Co powinniśmy zrobić, by również spróbować w nim swoich sił? Jak się okazuje, nie jest to nic trudnego.

jak obstawiac w zakładach bukmacherskich
Jak obstawiać meczyki w zakładach bukmacherskich online?

1. Wybór odpowiedniego bukmachera

Pierwszym krokiem, który powinniśmy wykonać chcąc typować mecze, czy to celem zwiększenia emocji płynących z ich oglądania, czy też po prostu zarobienia, jest wybór odpowiedniego bukmachera. W chwili obecnej legalnie swoje usługi na terenie naszego kraju świadczy kilkunastu operatorów. Choć kryteria ich wyboru zależą przede wszystkim od naszych oczekiwań, do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych podmiotów należą:

STS (Star-Typ Sport)

W chwili obecnej bukmacher ten rządzi na polskim rynku – użytkowników przyciąga do siebie czytelnym i sprawnie działającym serwisem internetowym, świetną aplikacją mobilną, ale też ofertą, w ramach której każdy znajdzie coś dla siebie.

Należy też zwrócić uwagę na atrakcyjne bonusy powitalne oraz przede wszystkim na transparentność zasad, a także usługi dodatkowe jak Betgames, których żaden inny bukmacher po prost nie posiada.

polski bukmacher sts bonus 2020
Bukmacher STS oferuje darmowy bonus bez wpłaty własnej. Kod promocyjny: BETONLINE

Fortuna

Bukmacher dla najbardziej wymagających – nie tylko przyciąga nowych użytkowników do obstawiania za pośrednictwem licznych bonusów powitalnych, ale też zachęca do regularności w tymże obstawianiu za pośrednictwem świetnie działającego programu lojalnościowego. Jego oferta jest bardzo kompleksowa, a w przypadku 1 Ligi Piłki Nożnej Mężczyzn (której operator ten jest tytularnym sponsorem) – bezkonkurencyjna.

W Fortunie graja przede wszystkim zawodowi gracze, którzy obstawiają na wysokie stawki, w innej firmie Betclic również typują profesjonalni typerzy ale jednak tam limitowanie stawek zdarza się cześciej niż w Fortunie online.

Totolotek

Zdecydowanie najstarszy w Polsce i najbardziej rozpoznawalny, a jednocześnie doświadczony bukmacher. Jego oferta jest bardzo rozbudowana i obejmuje większość dyscyplin sportowych, a szata graficzna jego serwisu internetowego – choć nieco przestarzała – pozwala na szybkie i intuicyjne obstawianie spotkań z dziedziny, którą się interesujemy.

Totolotek podobnie jak inny popularny bukmacher Betfan oferuje zakłady na e-sport, sporty wirtualne, które w Polsce są bardzo popularne.

2. Rejestracja u bukmachera

Jeżeli już wybraliśmy bukmachera, u którego będziemy typowali (pamiętajmy, że później możemy założyć konto u innych – nic nie ogranicza nas do korzystania z usług zaledwie jednego), musimy założyć u niego konto. Rejestracja konta bukmacherskiego to czynność wymagana i konieczna. Większość polskich bukmacherów proces rejestracyjny uprościła do minimum i choć prawo wymaga potwierdzenia naszej tożsamości poprzez podesłanie fotokopii dowodu osobistego i podanie rachunku bankowego, bukmacherzy to uprościli poprzez zaoferowanie konta tymczasowego.

legalna gra w pokera pl
Bonus bez wpłaty własnej na gry karciane w Betgames STS

Konto tymczasowe u bukmachera umożliwia korzystanie z wszystkich funkcji bukmachera, jednak zazwyczaj posiada limit pełnego obrotu środków. Korzystając z niego, nie możemy również wypłacać środków na swoje konto. W końcu będziemy jednak musieli dokonać pełnej aktywacji – wtedy też oba te ograniczenia zniesiemy.

Podczas rejestracji w zakładach bukmacherskich warto skorzystać z kodu promocyjnego (kod: BETONLINE) i zaznaczyć chęć otrzymania bonusu powitalnego.

3. Dokonanie pierwszej wpłaty

Posiadając już własne konto u bukmachera, którego wybraliśmy, musimy zasilić je środkami na typowanie. Od pierwszej wpłaty zazwyczaj uzależnione jest to, jak wysoki będzie nasz bonus na start – zależy to od konkretnego bukmachera, więc sprawdźmy to zawczasu. Większość bukmacherów daje nam dostęp do wielu form płatności, wśród których zawsze znajduje się opcja płatności kartą i skorzystania z szybkich płatności, a także często możliwość płatności BLIKiem czy e-portfelem.

4. Obstawianie

Możemy już przystąpić do właściwego obstawiania. Pamiętajmy, aby wybrać dyscyplinę, w której czujemy się dobrze i którą po prostu się interesujemy, a przede wszystkim podejdźmy do tego wszystkiego ostrożnie, nie stawiając całego naszego budżetu na jedną kartę i dokonując odpowiedniej analizy drużyn i / lub, którzy ścierają się w danym meczu. Unikajmy też kuponów akumulacyjnych – są bardziej ryzykowne, a bezpieczniejszą opcją są kupony solo (na pojedyncze spotkania).