Jeśli chcemy zagrać w kasynie internetowym w takie gry jak poker online za darmo, to niewątpliwie potrzebny jest nam odpowiedni sprzęt. Nie musi to być nic wymagającego, jednak w przypadku choćby oglądania filmów czy grania w nowoczesne gry dobry monitor do komputera się nam z pewnością przyda. Świetnym tego przykładem może być nowy inteligentny monitor od Samsunga.

Monitor i telewizor

Wprowadzane obecnie na rynek modele M5 i M7 to monitory, które mogą być jednocześnie także telewizorami. Samsung już od pewnego czasu eksperymentuje z oryginalnymi monitorami komputerowymi, czego dowodem jest choćby wydany w zeszłym roku Space Monitor, który może być również wykorzystywany jako pulpit dla Microsoft Surface Studio. Opisywany przez nas Smart Monitor ma mieć premierę pod koniec tego roku, a przy tym ma być pierwszym tego typu produktem łączącym usługi medialne, łączność mobilną, jak i również możliwości zdalnego komputera. Mowa tutaj o linii M5, składającej się z 27-calowego modelu i 32-calowego. Pojawić się ma także monitor 4K o wielkości 32 cali o nazwie M7. Jeśli spojrzymy na pierwsze zdjęcia, to wizualnie nie robią one takiego samego wrażenia jak wspomniany Space Monitor. Inaczej jednak wygląda sprawa z funkcjonalnością.

Nowa linia od Samsunga ma obsługiwać system Tizen OS, a przy tym będzie można ją połączyć z siecią Wi-Fi do przesyłania strumieniowego treści w jakości HDR10. Możliwe zatem będzie odbieranie i wyświetlanie sygnału z takich aplikacji jak,Apple TV, YouTube, Hulu, Netflix bez potrzeby podłączania dodatkowego sprzętu. Ponadto zyskamy możliwość instalacji wielu aplikacji, które znajdziemy w Google Play. M5 i M7 mają posiadać na wyposażeniu po dwa głośniki 5W oraz dedykowanego pilota do obsługi asystenta głosowego Bixby, Alexy czy też podobnego rozwiązania od Google. Warto przy tym wspomnieć, że są one nawet kompatybilne z AirPlay 2.

Jeśli chcemy jednak głównie używać wybranej wersji jako monitora, to również możemy skorzystać z kilku ciekawych funkcji. Na sam początek bez trudu podłączymy przez Bluetooth 4.2 standardowy zestaw składający się z myszy i klawiatury, jak i również będziemy w stanie połączyć się z Office 365. Monitor zezwoli nam także na łączenie się bezprzewodowo za pomocą telefonu Galaxy, co pozwoli choćby na na przesyłanie obrazu na ekranie. Z przedstawianych modeli to właśnie M7 Smart Monitor zaoferuje nam najwięcej możliwości łączenia się z gadżetami i innymi urządzeniami. Można go bowiem będzie podłączyć przez USB-C do laptopa, a na stanie znajdziemy także dwa porty HDMI 2.0, trzy porty USB-A 2.0. W przypadku M5 mamy do czynienia z dwoma takimi portami. Dzięki obecności portu USB-C możliwe będzie z poziomu monitora zasilanie innych urządzeń z mocą do 65 W.

Tego typu produkt wydaje się świetnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w kawalerkach lub też posiadających miejsce pracy w salonie. Z łatwością bowiem można zamienić monitor w telewizor, w związku z czym za dnia może on pełnić rolę pracowniczą, zaś wieczorami czy weekendami zamieniać się w telewizor z opcją oglądania ulubionych filmów czy seriali z Netfliksa. Nie poznaliśmy jeszcze ewentualnych cen w polskich sklepach. Nieoficjalnie wiadomo, że w Stanach Zjednoczonych wersja m5 z 27 calami ma kosztować 230 dolarów, zaś z 32 cala 280. Z kolei za najdroższego 32-calowego Samsunga Smart M7 przyjdzie zapłacić 400 dolarów.