Wielu początkujących graczy na hasło ,,zakłady ako” – łapie się za głowy, twierdząc, że nie mają pojęcia jak je obstawiać – i w ogóle czy warto się tego podjąć. Aby ułatwić ci podjęcie obstawiania zakładów ako – przygotowaliśmy ten poradnik!

Zakłady akumulowane – co, jak i gdzie? Poradnik bukmacherski 2021

Czym są zakłady AKO?

Zakłady akumulacyjne to nic innego jak kupon składający się z dwóch lub więcej niezależnych od siebie wydarzeń. Ten typ zakładu może wygrać tylko wtedy, gdy wszystkie wydarzenia zostaną wybrane poprawnie, chociaż są wyjątki, o których opowiemy później. Premia obliczana jest jako iloczyn kapitału i stawki kuponu, co oznacza, że im więcej zdarzeń uwzględnimy w akumulatorze, tym większy potencjalny zysk.

Duble i zakłady potrójne są bardzo popularne wśród graczy, a mianowicie zakłady składające się odpowiednio z dwóch i trzech wydarzeń. Wiele kuponów zawierających cztery lub więcej wydarzeń jest często nazywanych taśmami i są szczególnie popularne wśród zwykłych graczy. Są to kupony z bardzo wysokimi kursami i zazwyczaj wymagają bardzo niewielkiego wkładu.

Pamiętaj, że wszystkie wydarzenia sportowe są losowe, więc nawet jedna nieprzewidziana sytuacja może spowodować utratę kuponu – a tak naprawdę legalni bukmacherzy tylko na to czekają, bo może i nie ryzykujesz sporo, ale z racji niskiej szansy na wygraną, dla buków jest to stały zarobek. No a podatek płacisz ty.

sts bukmacher online 2020
Polski bukmacher STS – Bonus bez depozytu 2020

Zalety zakładów ako

Zakłady akumulowane ma kilka zalet:

– Duże prawdopodobieństwo wygranej, gdy stawki są dość niskie

– Nie ma ograniczeń co do rodzaju wydarzeń zawartych w kuponie – możemy postawić zakład tak, aby jeden zakład był na zawody NBA, a drugi na wyniki wyborów prezydenckich w USA

– Możliwość zakładania zakładów obejmujących wydarzenia na żywo i łączenia ich z zakładami przedmeczowymi – jest to bardzo atrakcyjna opcja, zwłaszcza gdy mamy już dobry typ przedmeczowy i chcemy go obwarować innymi zakładami.

Niestety, zakłady akumulowane mają też dwie istotne wady:

– Niski współczynnik trafień (mała szansa, że uda ci się wygrać)

– Bez względu na to, czy nasz kupon zawiera dwa czy dziesięć wydarzeń, wystarczy jeden błąd, aby pożegnać się z wygraną.

Naturalnie wcześniej wspominaliśmy o tym, że mimo wszystko są pewne zakłady, w których możesz się pomylić a bukmacher i tak pozwoli ci wygrać.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy można mylić się na zakładach AKO?

Buk często stara się sprostać oczekiwaniom graczy i zachęca ich do stawiania wielu zakładów, oferując tak zwane bezpieczne zakłady AKO. Takie zakłady można obstawiać wyłącznie z ofert przedmeczowych. Jeśli lubisz gry na niskie stawki i kupony z wysokimi kursami, sprawdź bezpieczne opcje zakładów oferowane przez naszych bukmacherów.

Bezpiecznych zakładów AKO nie należy mylić z zakładami bez ryzyka, które zazwyczaj obejmują zwroty zakładów z powodu złego wyboru zakładu. Niektórzy bukmacherzy mogą używać tych terminów zamiennie, więc uważaj, aby się nie władować na minę. Ponadto, zanim zakłady zostaną uznane za wygrane, musi być spełnionych kilka warunków. Zazwyczaj jest to obrót ponowny daną stawką, bądź też inny warunek, jaki postawi ci bukmacher.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.